Jak nauczyć się orgazmu? Spróbuj poznać swoje ciało i jego potrzeby

U wielu kobiet ogromnym problemem są trudności w osiągnięciu orgazmu. Mimo starań partnera lub partnerki zdarza się, że część z nich nigdy go nie miało. Satysfakcja z seksu to niezwykle istotna część życia każdego człowieka. Dlatego też warto poznać odpowiedź na jedno istotne pytanie: jak nauczyć się orgazmu? W jaki sposób stać się kobietą świadomą swoich potrzeb i jak nauczyć się komunikować je w łóżku? W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Jak nauczyć się orgazmu i dlaczego to takie istotne?

Męskie i damskie orgazmy bardzo się od siebie różnią. Z mężczyznami sprawa wygląda prościej. Otóż panowie orgazm otrzymali w darze od natury, a doświadczają go przeważnie w momencie wytrysku. Kobiety jednak muszą się go w pewien sposób nauczyć. Większość pań jest w stanie osiągnąć orgazm, w tym wielokrotny. Jednak, aby dotrzeć do tego poziomu, niezbędna jest wiedza. Powinnaś dowiedzieć się, jak działa fizjologia i jak Twoje ciało poddaje się różnym bodźcom. Poza tym ważna jest praktyka. Jak nauczyć się orgazmu? Obserwuj swoje ciało i jego reakcje. To pierwszy krok do tego, aby odczuwać przyjemność nie tylko podczas seksu, ale również masturbacji.

Trening masturbacyjny, czyli jak poznać swoje ciało i swoje możliwości?

Wiele kobiet, które nie mogą osiągnąć orgazmu, przyznaje się, że masturbuje się bardzo rzadko albo w ogóle. Wiele z nich twierdzi, że tego nie potrzebuje. Czasem decydują o tym względy religijne i światopoglądowe, jednak często pokutuje przekonanie, że o przyjemność powinna zatroszczyć się druga osoba. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak najpierw Twój partner lub partnerka musi poznać Twoje potrzeby i reakcje Twojego ciała na dotyk i pieszczoty. Dlatego też warto o nich rozmawiać, jednak żeby to zrobić, trzeba je znać. A to osiągniesz dzięki samomiłości.

Masturbując się, masz możliwość poznania swojej seksualności i reakcji swojego ciała na dotyk. Sama kontrolujesz natężenie pieszczot, odnajdujesz miejsca erogenne i sprawdzasz, czy w spełnieniu pomagają Ci fantazje. Dzięki temu dowiesz się również które pozycje, jaki nastrój i jakie warunki sprawią, że osiągniesz orgazm. Później możesz te informacje przekazać swojej partnerce lub partnerowi. Tym samym Wasze życie erotyczne będzie bogatsze i a same techniki masturbacyjne możecie wykorzystać podczas wspólnych zbliżeń.

Trening masturbacyjny, o którym była mowa, jest zalecany przez seksuologów. Dzięki temu wiele kobiet, które mają problem z osiąganiem orgazmów, jest w stanie nauczyć się czerpać przyjemność z seksu. Najważniejsze, aby robić to regularnie, być cierpliwą i nie obawiać się swojej seksualności i przeżywania samorozkoszy.

Łechtaczka i jej znaczenie przy nauce osiągania orgazmu

U wielu par seks odbywa się według utartego schematu: krótka gra wstępna i penetracja. Część kobiet oczywiście osiąga szczyt przyjemności w ten sposób, jednak dla większości z nich jest to niewystarczające. Dlatego warto przyjrzeć się łechtaczce i to nią się zająć. To niezwykle unerwione i wrażliwe miejsce na kobiecej mapie ciała. Jest bardzo podatna na dotyk oraz stymulację, dlatego warto poświęcić jej chwilę uwagi. Dosłownie się jej przyjrzyj, ponieważ okazuje się, że wiele pań nigdy nie widziało jej u siebie. Dzięki poznaniu swojej anatomii i wyglądu miejsc intymnych lepiej poznasz swoje ciało i jego możliwości.

Jak nauczyć się orgazmu poprzez stymulację łechtaczki? Wypróbuj różne pozycje i sposoby pieszczot. Możesz zrobić to w sposób pośredni lub bezpośredni. Na czym polega pierwszy w nich? Może to być na przykład naciskanie wzgórka łonowego i zataczanie dłonią kręgów lub też poruszanie nią w górę i dół. Możesz przy tym zmieniać tempo pieszczot i ich natężenie. Natomiast stymulacja bezpośrednia polega na dotykaniu łechtaczki. Ten drugi sposób warto jednak wykonać po pierwszym, ponieważ ta część ciała jest niezwykle wrażliwa i przejście od razu do niej może spowodować dyskomfort.

Co może mieć wpływ na pojawienie się orgazmu?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, mogą to być różne czynniki. Zbudowanie odpowiedniego nastroju czy stopień pobudzenia to tylko niektóre z nich. I to niezależnie od tego, czy doświadczasz samomiłości, czy zbliżenia z partnerem lub partnerką. Niezwykle istotne jest poczucie bezpieczeństwa oraz intymności. Warto pamiętać o takich drobnostkach jak wyłączenie telefonu, aby nie wybiły Cię z rytmu i nie rozpraszały.

Zadbaj też o tzw. grę wstępną, czyli budowanie podniecenia i pobudzenia. Możesz użyć gadżetów erotycznych, wykonać masaż czy też wspólnie obejrzeć film dla dorosłych. Niebagatelny wpływ na jakość seksu ma również relacja z partnerem czy partnerką. Poczucie bezpieczeństwa, uwaga, którą poświęca się drugiej osobie podczas zbliżenia czy też brak lęku przed bólem lub ciążą też ma ogromne znaczenie.

Pamiętaj, że nic na siłę. Owszem orgazm to przyjemne i wyjątkowe doświadczenie. Jednak wiele kobiet potrafi osiągnąć satysfakcję z seksu również w inny sposób. Dla nich najważniejsza jest bliskość fizyczna i emocjonalna z drugą osobą. Postaraj się więc nie poddać presji i ciesz się czasem spędzonym z bliskim Ci człowiekiem. To normalne, że podczas zbliżeń nie zawsze pojawi się orgazm, a Ty nie powinnaś czuć się winna, że go nie masz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl